İPTAL & İADE VE GARANTİ KOŞULLARI
 
Aldığınız her ürün, üretici firmasının garantisi altındadır. 

Almış olduğunuz ürününü ambalajını açmadan, tahrip etmeden, bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü, ürün faturası, sipariş numaranızı da içeren bir dilekçe ile iade ediniz. 

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. 

Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vs. şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. 

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

Firmamız üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vs. durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. 

Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır. 

Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir. 

Havale iadeleri 2 iş günü içinde Kredi Kartı iadeleri 3 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.
 

ÜRÜNLERİN PAKETLENMESİ VE TESLİMAT BİLGİLERİ 

 

Sitemizde satılan ürünlerden stoklarımızda olanları siparişin saat 17:00’a  kadar gelmesi durumunda aynı gün içinde anlaşmalı kargolara verilir. Sitemizdeki ürünlerin %95’i stoklarımızda mevcuttur.

 

Sipariş üzerine temin edilen ürünler ise 2-5 iş günü içinde kargoya verilir. Tedarik aşamasındaki ürünler alıcıya telefon veya e-mail yoluyla mutlaka bildirilir.

 

Kargo firması olarak Aras Kargo ile çalışmaktayız. Faturası kesilen ve paketlenen ürünler firmamız tarafından Aras Kargo firmasına teslim edildikten sonra kargo takip numarası alıcının sitemize üye kaydını yaparken vermiş olduğu e-mail adresine gönderir. Bu kargo takip numarası ile alıcı Aras Kargo resmi web sitesi olan www.araskargo.com.tr adresinden sorgulama yaparak kargosunun nerede olduğunu öğrenebilir.